Materiály

CERIFOAM

Naše certifikovaná studená pěna, která je základním kamenem každé kvalitní pěnové matrace. Je to pěna s vyšší hustotou. Jejím úkolem je vytvořit oporu tělu. Její hustota je až 35kg/m2.

PAMĚŤOVÁ PĚNA S ALOE VERA

Aloe vera je jedna z nejstarších léčivých bylin. Jejím hlavním přínosem je schopnost zklinění, regenerace a péče o pokožku, proto její extrakty vmícháváme do naší paměťové pěny.

CERI AQUAFOAM

Pěny na vodní bázi jsou vyrobeny bez nutnosti použití různých změkčovačů. Vodní emulze tvořící základ tak garantuje pěnu s daleko menším dopadem na životní prostředí.

MIKROCELULÁRNÍ BIO PĚNA

Mikrocelurární znamená, že buňky pěny jsou menší než 10 mikrometrů. Pěna je tak velmi kvalitní, odolná a vytváří dokonalou oporu tělu.

BIOFOAM

Na rozdiel od bežnej pamäťovej peny je naša BIO VISCO pena vláčnejšia, poddajnejšia a viac prispôsobivá. Celkový dojem z matraca je potom o to príjemnejší.

CERI VISCOFOAM

Nejoblíbenější paměťová pěna, která se úžasně přizpůsobuje tělu a vytváří tak ideální komfort pro nerušený spánek. Často se používá jako pěna pro zjemnění tuhosti matrace. Pomáhá regenerovat a odlehčuje kloubům.

TAŠTIČKOVÉ PRUŽINY

Základ našich taštičkových matrací je patentovaný systém "Sensitive pocket spring". Taštičkové pružiny jsou uzavřeny v krabici z vysoko kvalitní studené pěny, co garantuje dlouhou životnost a správnou funkčnost.

DNA MEMORY CUBE

Revoluční spojení skleněných vláken a patentované paměťové pěny Memory Forma® a AquaPur® přinesli unikátní technologii, kterou naleznete v matraci DNA. Memory Cube vznikla v Japonsku a v Evropě je jestě čerstvou novinkou. Táto technologie v sobě propojuje pohodlnost pružin a zdravotní benefity paměťové pěny. Výsledkem je unikátní opora pro tělo, jeho protažení, ale zároveň eliminace tlaku a tím vynikající prokrvení těla během spánku. Zlepšení kvality spánku pro lidi trpíci bolestmi zad, ale i lepší regenerace těla pro lidi se sedavým zaměstnáním.

Kapok

Kapok je duté vlákno ze semen stromu vlnovce pětimužného. Vlákna dosahují délky 10-40 mm. Protože jsou asi z 80% dutá, váží jen 0,35 g/m3 (říká sej im také „rostlinné peří“ nebo „rostlinné hedvábí“). Vlákno je velmi vhodné jako výplň luxusních matrací, polštářů a jako izolační materiál.

GRAFENO

Materiál budoucnosti. Uhlíková vlákna, která látka i pěny obsahují odolává bakteriím, roztočům, snižuje vlhkost, pachy a negativní náboj statické elektřiny. Díky tepelnému vedení, které generuje, pomáhá snižovat tělesné teplo nahromaděné během spánku.

KOŇSKÉ ŽÍNĚ

Tento luxusní přírodní materiál je vysoce kvalitní a vzácný. Koňské žíně se do matrací používají z důvodu velké pružnosti a velmi dobrých termoregulačních vlastností. Perfektně odvádějí vlhkost, zvláště pot. Žíně dokážou pojmout vlhkost až do 25% své hmotnosti, a přesto zůstat stále suché. Žíně mají skvělé antiseptické účinky, jinými slovy odpudzují bakterie a mikroby.

VISKÓZA

Viskóza je vlákno, které se vyrábí z rostlinné suroviny – celulózy. Je měká, příjemná na nošení, prodyšná, lehce chladivá.

Tencel

Specifický moderní materiál podobný viskóze. Jeho výhodou však je až 4x vyšší pevnost a odolnost oproti viskóze.

Superluxe

Strečová a hypoalergénní látka s antistresovým a antistatickým složením.

Bambus

Bambusové vlákno je označení používané pro textilní surovinu ze stonku bambusu. Materiály s bambusovým vláknem mají mnoho zajímavých a pro své uživatele příjemních vlastností. Již při prvním kontaktu budete příjemně překvapeni velmi jemným omakem, který lze přirovnat k hedvábí nebo kašmíru. Zabraňuje množení bakterií a omezuje vznik nepříjemných pachů. Má termoregulační a absorbční vlastnosti.

Bavlna

Bavlna je jemné vlákno získané ze semen bavlníku. Její historie sahá až do 4 tisíc let př. n. l. Poporvé se začala objevovat v Pakistánu, Egyptě a na území Mexika. Na rostlince bavlníku vyroste obvykle 5 až 30 tobolek velikosti vlašského ořechu, v každé z nich je až 7 000 vláken. Tobolky při dozrávání prasknou a uvolní se z nich chomáčky bavlny obsahující semena. Chomáčky se sbírají ručně nebo pomocí kombajnů, vlákna se pak strojově oddělí od semen a roztřídí podle délky. Hebká na omak, snadno absorbuje vodu. Bavlna je oblíbený a všestranně použitelný materiál.

DAMAŠEK

Generacemi ověřený a oblíbený luxusní materiál. Jedná se o jednobarevnou, bavlnárskou tkaninu známou pro své vzorování. Charakteristický pro damašek je kontrast mezi plochou vzoru a světlým/tmavým podkladem, který vzniká střídáním osnovní a útkové vazby. Vzhled damašku je nadčasový a působí velice elegantně a luxusně. Damašek je také typický svou dlouhou životností a snadnou údržbou.

Len

Lněné textilní vlákno se získává ze stonku lnu setého. Lněné příze jsou o 20-30% pevnější než průměrné příze z bavlny. Len skvěle vede teplo.

VELBLOUDÍ VLNA

Velbloudí vlna patří k nejdražším textilním surovinám. Velbloudí vlna je měká a jemná a zároveň extrémně prodyšná. V zimě vás zahřeje a v létě naopak nepropustí horko z vnějšího prostředí, takže vám bude stále příjemně. Udržuje vaši přirozenou tělesnou teplotu, a současně dokáže odpařovat jakoukoliv přebytečnou vlhkost do ovzduší. Díky tomu můžete blahodárné účinky tohto materiálu čerpat po celý rok, nejen v chladném období.

KAŠMÍR

Kašmírová vlna je přírodní materiál, který je považován za jeden z nejluxusnějších a tak i nejdražších na světe. Tento textilní materiál se získává ze srsti kašmírské kozy. Textilie ze srsti těchto zvířat jsou známé už nejmémě 2 000 let. Jedná se o mimořádně měkký materiál příjemný na dotek. Kašmír hřeje minimálně jednou tolik co normální ovčí vlna.